PXE20-24WD12
TDK-Lambda
Isolated Module DC/DC Converter - 20 W - 81% Efficiency - Outputs +12V, -12V 833mA, 833mA - 9V to 36V Input - 8-DIP Module - 7 ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Isolated Module DC/DC Converter - 20 W - 81% Efficiency - Outputs +12V, -12V 833mA, 833mA - 9V to 36V Input - 8-DIP Module - 7 Leads.