PAF500F24-28
TDK-Lambda
Full Brick DC-DC Converter - 504W - Vin: 18 to 36V - Vout: 28V - PCB Thru-Hole - M3 Inserts
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: PAF500F2428
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    TDK-Lambda
  • Part No:
    PAF500F24-28
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Dimension:
    116.8 x 61 x 12.7 mm