BZX84C7V5LT1 Series 225 mW 10 mA 7.5 V SMT Zener Voltage Regulator - SOT-23-3
+ see all
Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: BZX84C7V5
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Taitron Components
  • Part No:
    BZX84C7V5
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    3000
Tools/3D Models +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 2,980
Can Ship immediately Buy all 2,980 in-stock or the regular minimum order quantity of 3000