- PP100GBL
PP100GBL
Superior Electric
Conn Binding Post PIN 1 POS ST Cable Mount 1 Port
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: PP100GBL
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Superior Electric
Part No:PP100GBL
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536694010
COO:US
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
10 -
Type:Binding Post
Gender:Pin
Body Orientation:Straight
Mounting:Cable Mount
Number of Contacts:1
Wire Size:N/A
Maximum Current Rating:100 A
Operating Temperature:N/A
Dimension:93 x 31.8 mm