WM60AA-240A
Struthers-Dunn
Electromechanical Relay 220/240VAC 1.2KOhm 60A DPST-NO DIN Rail Mercury Displacement Relay
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: WM60AA240A
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Struthers-Dunn
  • Part No:
    WM60AA-240A
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • AC Coil Voltage:
    220,240 V