WM35A-120A
Struthers-Dunn
Electromechanical Relay 120VAC 700Ohm 35A SPST-NO DIN Rail Mercury Displacement Relay
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Discontinued
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: WM35A120A
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Struthers-Dunn
  • Part No:
    WM35A-120A
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • AC Coil Voltage:
    120 V