349BBXP-85-135A
Struthers-Dunn
Electromechanical Relay DPST-NO/DPDT 10A 80V to 135VAC Plug-In
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 349BBXP85135A
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Struthers-Dunn
  • Part No:
    349BBXP-85-135A
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • AC Coil Voltage:
    80 to 135 V
  • DC Coil Voltage:
    N/A
  • Contact Arrangement:
    DPST-NO,DPDT
  • Maximum Current Rating:
    10 A