Search Keywords: CMD48110
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Sensata / Crydom
  • Part No:
    CMD48110
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    10
  • Output Type:
    AC
  • Maximum Output Voltage:
    530 V
  • Maximum Output Current:
    110 A
  • Output Device:
    SCR
  • Input Type:
    DC
  • Input Voltage:
    32 V
  • Mounting:
    Screw
  • Circuit Arrangement:
    1 Form A
  • Dimension:
    44.5 x 76.2 x 29.2 mm