EZ1117CST3.3TRT
EZ1117CST3.3TRT
Semtech Semiconductor
In Stock: 0
Minimum Order: 1
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
EZ1117CST-3.3TR
Semtech Semiconductor
LDO Regulator Pos 3.3V 0.8A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EZ1117CST33TR
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    EZ1117CST-3.3TR
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    2500
  • Family:
    EZ1117
  • Load Regulation:
    0.4 %
  • Dimension:
    6.5 x 3.5 x 1.6 mm
  • Line Regulation:
    0.2 %
  • Accuracy:
    ±2 %