RMCF0805JT3K30
SEI Stackpole
Thick Film Chip Resistor - 3.3 kohm ±5% - 0.125W - SMD 0805 - Tape&Reel
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RMCF0805JT3K30
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    SEI Stackpole
  • Part No:
    RMCF0805JT3K30
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    5000
  • Resistance Value:
    3.3 KOhm
  • Power Rating:
    0.125 (1/8) W
  • Tolerance:
    5 %
  • Case Size:
    0805
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C