PFUF.010.2
Schurter
PFUF PTC FUSE SMT 100 mA (1210)
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: PFUF0102
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Schurter
  • Part No:
    PFUF.010.2
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Hold Current:
    0.1 A
  • Trip Current:
    0.3 A
  • Maximum Current Rating:
    10 A
  • Maximum Voltage Rating:
    30 VDC
  • Maximum Trip Time:
    0.6@0.5A s
  • Minimum Initial Resistance:
    0.8 Ohm