PFMF.075.2
Schurter
PFMF PTC FUSE SMT 750 mA (1812)
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: PFMF0752
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Schurter
  • Part No:
    PFMF.075.2
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Hold Current:
    0.75 A
  • Trip Current:
    1.5 A
  • Maximum Current Rating:
    100 A
  • Maximum Voltage Rating:
    13.2 VDC
  • Maximum Trip Time:
    0.2@8A s
  • Minimum Initial Resistance:
    0.11 Ohm