- FN405B-0.5-02
FN405B-0.5-02
TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Power Line Filter 0Hz to 400Hz 0.5A 250VAC PC Pins Thru-Hole
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description
Search Keywords: FN405B0502
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Part No:FN405B-0.5-02
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8548900100
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
25 -
Mounting:Through Hole
Maximum Voltage Rating:250 VAC
Maximum Current Rating:0.5 A
Operating Frequency:0 to 400 Hz
Operating Temperature:-25 to 100 °C
Dimension:36 x 31 x 19.5 mm