- FN356-100-28
FN356-100-28
TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Power Line Filter General Purpose 0Hz to 60Hz 100A 440VAC Quick Connect Flange Mount
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: FN35610028
Supplier:TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Part No:FN356-100-28
Alias/AKA:800392-SF
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532290040
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Mounting:Flange Mount
Maximum Voltage Rating:440 VAC
Maximum Current Rating:100 A
Operating Frequency:0 to 60 Hz
Operating Temperature:-25 to 100 °C
Dimension:160 x 278 x 130 mm