- FN326-10-07
FN326-10-07
TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Power Entry Module Filtered M 3 POS 250VAC 10A RA 1 Port
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: FN3261007
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Part No:FN326-10-07
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8548900100
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Type:Filtered
Body Orientation:Right Angle
Gender:M
Mounting:Flange Mount
Termination Method:N/A
Maximum Voltage Rating:250 VAC
Maximum Current Rating:10 A
Operating Frequency:0 to 400 Hz