- FN2030B-20-08
FN2030B-20-08
TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Power Line Filter General Purpose EMI 0Hz to 400Hz 20A 250VAC Threaded Stud Flange Mount
Description
Search Keywords: FN2030B2008
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Part No:FN2030B-20-08
Alias/AKA:814563-SF
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:9018908000
COO:TH
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
20 -
Mounting:Flange Mount
Maximum Voltage Rating:250 VAC
Maximum Current Rating:20 A
Operating Frequency:0 to 400 Hz
Operating Temperature:-25 to 100 °C
Termination Style:Threaded Stud
Dimension:54mm x 85mm x 40.3 mm