- FN2010-20-08
FN2010-20-08
TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Power Line Filter 0Hz to 400Hz 20A 250VAC Threaded Stud Flange Mount
Description
Search Keywords: FN20102008
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Part No:FN2010-20-08
Alias/AKA:800599-SF
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8504508000
COO:TH
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
50 -
Mounting:Flange Mount
Maximum Voltage Rating:250 VAC
Maximum Current Rating:20 A
Operating Frequency:0 to 400 Hz
Operating Temperature:-25 to 100 °C
Dimension:54 x 85 x 30.3 mm