- FN2010-10-06
FN2010-10-06
TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Power Line Filter - Chassis - 10 A - 250 VAC - General Purpose - Quick Connect - 800 µH - 0.1 µF.
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: FN20101006
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Part No:FN2010-10-06
Alias/AKA:800557-SF
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8504508000
COO:TH
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
60 -
Mounting:Flange Mount
Maximum Voltage Rating:250 VAC
Maximum Current Rating:10 A
Operating Frequency:0 to 400 Hz
Operating Temperature:N/A
Dimension:64 x 29.3 mm