- EV20-0.5-02-18M
EV20-0.5-02-18M
TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Common Mode Chokes Dual 18mH 10kHz 500mA 725mOhm DCR Thru-Hole
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Tray Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: EV20050218M
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Part No:EV20-0.5-02-18M
Alias/AKA:801048-SF
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8504508000
COO:TH
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
25 -
Configuration:Dual
Family:EV
Attenuation:N/A
Dimension:22 x 17 x 26 mm