- ZF1-10-01-T-WT
Description
Conn FFC/FPC Connector SKT 10 POS 1mm Solder RA SMD Tube
Search Keywords: ZF11001TWT
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Samtec
Part No:ZF1-10-01-T-WT
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536694040
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Type:FFC/FPC Connector
Number of Contacts:10
Pitch:1 mm
Mounting:Surface Mount
Termination Method:Solder
Maximum Voltage Rating:N/A
Maximum Current Rating:1.9/Contact A
Dimension:17mm x 6.8mm x 3 mm
Operating Temperature:-55 to 105 °C