DC-9-1.0-2.5P
S R Components
AC-DC 9V 1A 2.5mm female cen
+ see all
Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
AC-DC 9V 1A 2.5mm female cen
Search Keywords: DC91025P
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    S R Components
  • Part No:
    DC-9-1.0-2.5P
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • ECCN:
    EAR99
    1
Tools/3D Models +
  • This product is discontinued, but still in stock.
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 3
Can Ship immediately Buy all 3 in-stock or the regular minimum order quantity of 5