6.3YXJ15000M16X35.5
Rubycon America
Aluminum Electrolytic - Radial - 15000uF - 20% - 6.3VDC - 16mm dia x 35.5mm - -40 to 105°C
+ see all
Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +