6.3SJV47M5X6.1
Rubycon America
Aluminum Electrolytic - SMD - 47uF - 20% - 6.3VDC - 5mm dia x 6.1mm - -40 to 105°C
+ see all
Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +