50PK2R2MEFC5X11
Rubycon America
Aluminum Electrolytic - Radial - 2.2uF - 20% - 50VDC - 5mm dia x 11mm - -40 to 85°C
+ see all
Accessories Notify Me
RoHS Compliant
End of Life: Final orders must be placed by 07/01/2027
Description +