400PK0R47MEFC6.3X11
Rubycon America
Aluminum Electrolytic - Radial - 0.47uF - 20% - 400VDC - 6.3mm dia x 11mm - -40 to 85°C
RoHS Compliant
End of Life: Final orders must be placed by 07/01/2026
Description +