400MXG680MEFCSN35X45
Rubycon America
Aluminum Electrolytic - Radial - 680uF - 20% - 400VDC - 35mm dia x 45mm - -25 to 105°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
Description +
Search Keywords: 400MXG680MEFCSN35X45
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Rubycon America
  • Part No:
    400MXG680MEFCSN35X45
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Capacitance Value:
    680 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    35 x 45 mm
  • Termination Style:
    Snap-In
  • Voltage:
    400 VDC