35YXJ100M6.3X11
Rubycon America
Aluminum Electrolytic - Radial - 100uF - 20% - 35VDC - 6.3mm dia x 11mm - -40 to 105°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
Description +
Search Keywords: 35YXJ100M63X11
  • Part No:
    35YXJ100M6.3X11
  • Capacitance Value:
    100 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    6.3 x 11 mm
  • Voltage:
    35 VDC