35NXA33MEFC6.3X11
Rubycon America
Aluminum Electrolytic - Radial - 33uF - 20% - 35VDC - 6.3mm dia x 11mm - -55 to 105°C
+ see all
Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +