25PX10000MEFC18X35.5
Rubycon America
Aluminum Electrolytic - Radial - 10000uF - 20% - 25VDC - 18mm dia x 35.5mm - -55 to 105°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
Description +
Search Keywords: 25PX10000MEFC18X355
  • Part No:
    25PX10000MEFC18X35.5
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Capacitance Value:
    10000 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    18 x 35.5 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    25 VDC