25PFV330M10X10.5
Rubycon America
Aluminum Polymer - SMD - 330uF - 20% - 25VDC - 10mm dia x 10.5mm - -55 to 125°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
Description +
Search Keywords: 25PFV330M10X105
  • Part No:
    25PFV330M10X10.5
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Family:
    PFV
  • Leakage Current:
    82.5@2Min uA
  • Equivalent Series Resistance:
    0.02 Ohm
  • Construction:
    Cylindrical
  • Dimension:
    10.5(Max) x 10mm mm
  • Lifetime:
    4000 h
  • Lead Pitch For Radial:
    N/R
  • Capacitance Value:
    330 uF