25JGV33M6.3X6.1
Rubycon America
Aluminum Electrolytic - SMD - 33uF - 20% - 25VDC - 6.3mm dia x 6.1mm - -55 to 105°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 25JGV33M63X61
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Rubycon America
  • Part No:
    25JGV33M6.3X6.1
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    332179uF
  • Tolerance:
    202203%
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Surface Mount2190
  • Size:
    6.3 x 6.1 mm
  • Termination Style:
    N/R
  • Voltage:
    252205VDC