250PK1MEFC6.3X11
Rubycon America
Aluminum Electrolytic - Radial - 1uF - 20% - 250VDC - 6.3mm dia x 11mm - -40 to 85°C
+ see all
Accessories Notify Me
RoHS Compliant
End of Life: Final orders must be placed by 07/01/2026
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +