250BXC4R7MEFC8X11.5
Rubycon America
Aluminum Electrolytic - Radial - 4.7uF - 20% - 250VDC - 8mm dia x 11.5mm - -25 to 105°C
+ see all
Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +