16WXA2200MEFC16X16
Rubycon America
Aluminum Electrolytic - Radial - 2200uF - 20% - 16VDC - 16mm dia x 16mm - -55 to 105°C
+ see all
Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +