16USC12000MEFCSN22X30
Rubycon America
Aluminum Electrolytic - Radial - 12000uF - 20% - 16VDC - 22mm dia x 30mm - -40 to 85°C
+ see all
Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +