100YXF1MEFC5X11
Rubycon America
Aluminum Electrolytic - Radial - 1uF - 20% - 100VDC - 5mm dia x 11mm - -40 to 105°C
+ see all
Accessories Notify Me
RoHS Compliant
End of Life: Final orders must be placed by 07/31/2026
Description +