RPMB12-2.0-CT
RECOM
The RPMB12-2.0-CT is a 2A non-isolated DC/DC switching regulator power module that provides a nominal 12V output from an input ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Tube Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
The RPMB12-2.0-CT is a 2A non-isolated DC/DC switching regulator power module that provides a nominal 12V output from an input range of 12.8V to 36V.