RACD03-700
RECOM
AC/DC LED Power Supply 3W Single 4-Pin
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RACD03700
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    RECOM
  • Part No:
    RACD03-700
  • Alias/AKA:
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    10
  • Input/Output Type:
    AC/DC8097
  • Type:
    Constant Current8116,Constant Voltage8116
  • Dimming:
    N/A
  • Maximum Output Power:
    3 W
  • Output Voltage Range:
    2.5 to 6 VDC
  • Maximum Output Current:
    700 mA
  • Termination Style:
    Lead Wire8115
  • Operating Temperature:
    -20 to 50 °C