RAC20-12SK/W
RECOM
AC-DC Power Supply - 20W - 12VDC - 85 to 264VAC Input - PCB Module - Wire Leads - EMC Class B
RoHS Compliant
Tray Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RAC2012SKW
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    RECOM
  • Part No:
    RAC20-12SK/W
  • Alias/AKA:
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    20
  • Input Frequency:
    47 to 63 Hz
  • Efficiency:
    86(Typ) %
  • AC Input Voltage:
    230 V