R-78B1.8-2.0
RECOM
DC-DC Switching Regulator - 4.75 to 26VDC Input - 1.8VDC@2A Output - LM78xx Pin Compatable
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Tube Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +