R12P205S
RECOM
The R12P205S is a 2W unregulated DC/DC converter in a SIP7 package, providing a single 5V output from a nominal 12V input with ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Tube Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
The R12P205S is a 2W unregulated DC/DC converter in a SIP7 package, providing a single 5V output from a nominal 12V input with 6.4kVDC isolation.