TRB10-106-K010B
RCD Components
Cap Tant Solid 10uF 10V B CASE 10%( 5 X 5 X 8mm) Radial 2.54mm 125°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: TRB10106K010B
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    RCD Components
  • Part No:
    TRB10-106-K010B
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Capacitance Value:
    10 uF
  • Voltage:
    10 VDC
  • Termination Style:
    Radial
  • Case Code:
    B
  • Tolerance:
    10 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Equivalent Series Resistance:
    N/A
  • Lead Pitch For Radial:
    2.54 mm
  • Dimension:
    5(Max) x 8(Max) mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C