RSF1B-100-JBW
RCD Components
Res Metal Oxide 10 Ohm 5% 1.5W A±100ppm/A°C Conformal Coated AXL Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RSF1B100JBW
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    RCD Components
  • Part No:
    RSF1B-100-JBW
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
    1000
  • Termination Style:
    Axial11387
  • Power Rating:
    1.5 W
  • Resistance Value:
    10 Ohm
  • Tolerance:
    511388%
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 235 °C