RSF1A-R12-JBW
RCD Components
Res Metal Oxide 0.12 Ohm 5% 1W ±100ppm/°C Conformal Coated AXL Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RSF1AR12JBW
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    RCD Components
  • Part No:
    RSF1A-R12-JBW
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    2500
  • Termination Style:
    Axial
  • Power Rating:
    1 W
  • Resistance Value:
    120 mOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 235 °C
  • Packaging:
    Bulk
  • Dimension:
    9 x 3.4 mm