MC2512-3920-FTW
RCD Components
Res Thick Film 2512 392 Ohm 1% 1W A±100ppm/A°C Pad SMD T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MC25123920FTW
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    RCD Components
  • Part No:
    MC2512-3920-FTW
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
    4000
  • Resistance Value:
    392 Ohm
  • Power Rating:
    1 W
  • Tolerance:
    111364%
  • Case Size:
  • Temperature Coefficient:
    ±100ppm/ °C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C