MC1206-6190-FTW
RCD Components
Res Thick Film 1206 619 Ohm 1% 0.25W(1/4W) A±100ppm/A°C Pad SMD T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MC12066190FTW
  • Supplier:
    RCD Components
  • Part No:
    MC1206-6190-FTW
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    5000
  • Resistance Value:
    619 Ohm
  • Power Rating:
    0.25 (1/4) W
  • Tolerance:
    111364%
  • Case Size:
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C