MC0603-3011-FTW
RCD Components
Res Thick Film 0603 3.01K Ohm 1% 0.1W(1/10W) A±100ppm/A°C Pad SMD T/R
Description +
Search Keywords: MC06033011FTW
  • Part No:
    MC0603-3011-FTW
  • Resistance Value:
    3.01 KOhm
  • Tolerance:
    111364%
  • Case Size:
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C