MC0603-1212-FTW
RCD Components
Res Thick Film 0603 12.1K Ohm 1% 0.1W(1/10W) A±100ppm/A°C Pad SMD T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MC06031212FTW
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    RCD Components
  • Part No:
    MC0603-1212-FTW
  • Unit of Measure:
    Per Reel
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
    5000
  • Resistance Value:
    12.1 KOhm
  • Power Rating:
    0.1 (1/10) W
  • Tolerance:
    111364%
  • Case Size:
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C