CF100-510-JTW
RCD Components
Res Carbon Film 51 Ohm 5% 1W Conformal Coated AXL T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CF100510JTW
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    RCD Components
  • Part No:
    CF100-510-JTW
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    2500
  • Termination Style:
    Axial
  • Power Rating:
    1 W
  • Resistance Value:
    51 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    N/A
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C
  • Packaging:
    Tape and Reel
  • Dimension:
    11.9 x 4.6 mm