CC1-222-KBW
RCD Components
Res Carbon Composition 2.2K Ohm 10% 1W Conformal Coated AXL Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CC1222KBW
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    RCD Components
  • Part No:
    CC1-222-KBW
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Termination Style:
    Axial
  • Power Rating:
    1 W
  • Resistance Value:
    2.2 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    N/A
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C
  • Packaging:
    Bulk
  • Dimension:
    15 x 5.72 mm